"Relacje"- wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Kuśpiel.

Wielkoformatowe abstrakcje, to cecha rozpoznawcza stylu Agnieszki Kuśpiel, artystki, której wystawę malarstwa oficjalnie otwarto 19 listopada w sali wystawienniczej SDK „Tęcza”. „Relacje”, obejmują kilkanaście wybranych dzieł, które łączy nie tyle abstrakcyjny klimat, czy stonowana, nienachalna wręcz  kolorystyka, co przede wszystkim wydźwięk emocjonalny.

Najtrafniejszym określeniem charakteru wystawy są słowa samej autorki: „  Relacje to „Plan mojej duszy”.  O relacjach można mówić dużo, często za dużo. Relacja z samym sobą, z naturą, z inną istotą. W relacji odbijam moje emocje. Czasem rezonuje miękko... spotykam kogoś i mam wrażenie, że znam go od zawsze. „Nadajemy na tych samych falach”,  a czasem jest trudniej... inaczej. Obserwuję. Ktoś mi kiedyś powiedział, że zbudowana jestem z emocji, „że wkładam łapę w otwartą ranę”. Wszystko to i pewnie dużo więcej „wylewam na płótno” nie lubię dosłownie. Lubię gdy się domyślasz...RELACJONUJESZ.

Dlatego tworzę abstrakcje. Bawię się fakturą kolorem. Działam ekspresyjnie.”

Obcując z twórczością absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach nie można się nie zgodzić z faktem, iż ta abstrakcyjna zabawa fakturą robi wrażenie.

Wystawa będzie czynna do 7 stycznia 2022 roku.