”Moja wielkanocna pisanka”- rozstrzygnięcie konkursu.

     Dekorowanie jajek to już tradycja, bez której nie wyobrażamy sobie Świąt Wielkiej Nocy.

W bieżącym roku mieliśmy przyjemność już po raz XXIV zaprosić dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza”

Przedmiotem konkursu były oryginalne wzory i ozdoby wykonane na wydmuszkach jaj. Pomysłów na to , czym i w jaki sposób przyozdobić wielkanocną  pisankę jest mnóstwo. Wiedzą o tym doskonale laureaci naszego konkursu.

       Na wystawie można zobaczyć pisanki woskiem malowane, oklejane sznurkiem, kolorową nitką, zdobione  koralikami, bibułą, czy kolorowym filcem. Nie zabrakło tradycyjnych pisanek malowanych farbami z motywami świątecznymi.

              Wysoki poziom prac, różnorodne techniki i wzory będące kontynuacją starych tradycji jak i bardzo fantazyjne i nowoczesne metody zdobienia świadczą o dużej pomysłowości, wrażliwości i zaangażowaniu uczestników. Piękna wystawa jest tego  dowodem.

Na konkurs zgłoszono 132 pisanki. Zgodnie z regulaminem jury ceniło prace w czterech kategoriach wiekowych  przyznając ogółem  14  nagród i 5 wyróżnień .

Szczególną uwagę zwracano  na samodzielność wykonania , umiejętność  operowania wybraną techniką i tak zwane ogólne wrażenie artystyczne.

Nagrody otrzymali:

 Nikola Kostka, Nina Małek, Nadia Kucharska, Amelia Krzyżowska, Julia Kuś, Maja Rzepka,      Klara Karwoth, Maja Kuchciak, Milena Urbanek, Antonina Tonajewska, Zofia Koczar, Daria Wodniok, Kinga Strzelczyk, Oliwia Błotko.

Wyróżniono:

 Wiktorię Wolską, Alicję Oleksy, Lenę Gradus, Aleksandrę Giel, Paulinę Jarosz.

 

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Szczególne podziękowania dla nauczycieli i opiekunów pod okiem których powstały piękne pisanki.

Image
pisanka
Image
pisanka1
Image
pisanka2
Image
pisanka3
Image
pisanka4
Image
pisanka5
Image
pisanka6
Image
pisanka7
Image
pisanka8
Image
pisanka9
Image
pisanka10
Image
pisanka11
Image
pisanka12
Image
pisanka13
Image
pisanka14
Image
pisanka15
Image
pisanka16
Image
pisanka17
Image
pisanka18
Image
pisanka19