Dzień Dziecka z TSM "Oskard".

Za nami Dzień Dziecka, wyczekiwany przez naszych milusińskich czas zabaw i uśmiechu. Z tej okazji nasz Dział Społeczno-Kulturalny przygotował moc atrakcji. Już 31 maja na skwerku przez Klubem Osiedlowym „Uszatek” wyrosły kolorowe "dmuchańce", z których dzieci mogły korzystać nieodpłatnie. Dla chętnych odbyły się liczne konkursy sportowe oraz konkurs plastyczny "Kredą malowane – magiczne stworzenia”. Jury miało duży kłopot z wyborem tych najpiękniejszych. Dużym zainteresowaniem cieszył się też kącik zabaw podwórkowych, zwłaszcza skoki przez długą skakankę. W tym samym dniu w SDK „Tęcza” Beskidzki Teatr Iluzji zabrał dzieci w „Magiczną podróż”, o czym pisaliśmy w osobnym poście.

1 czerwca Klub „Magdalena” zachęcił dzieci do spędzenia tego wyjątkowego dla nich dnia na zabawach sportowych i fizycznej aktywności na boisku wielofunkcyjnym na osiedlu M. Dla 30 uczestników przygotowano konkurencje zręcznościowe, między innymi rzuty do celu, hula-hop, czy skoki przez skakankę. Każdy otrzymał soczki i słodycze.

Dzień później, 2 czerwca na boisku wielofunkcyjnym przy Klubie Osiedlowym „Regina” odbyły się liczne konkurencje sportowe. Wszyscy uczestnicy rozpoczęli od biegu przez płotki. Następnie slalom z piłką, którą trzeba było toczyć ręką, a później nogą. Najbardziej wymagającą konkurencją okazał się tor przeszkód, który był sporym wyzwaniem. Zadania szybkościowe z biegami oraz rzuty do celu sprawiły dzieciom wiele radości. Na koniec sportowych rozgrywek uczestnicy imprezy otrzymali medale. Po krótkiej przerwie wystąpił Teatr Bajkowe Skarbki Śląska ze spektaklem pt. „Przygoda kapryśnej królewny”. Aktorzy przedstawili nam przygody Królewny Frużeliny, która uczy się szacunku i doceniania pracy innych. Dzieciom najwięcej radości przyniosły króciutkie ćwiczenia teatralne, podczas których poznały tajniki pracy aktora ćwicząc mimikę oraz wcielając się w postaci pana Kichaczka czy Pana Marudka. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek.