Bransoletki z drewnianych patyczków - krok po kroku

Bransoletki z drewnianych patyczków- pomysł bardzo na czasie, bo jest eko i w dodatku handmade, a jeszcze lepsze jest to, że w bardzo łatwy sposób można je wykonać. Taka bransoletka ładnie się prezentuje i z pewnością zachwyci nie tylko Ciebie. Wykonaną bransoletkę możesz podarować mamie, babci, siostrze, cioci czy przyjaciółce.

 

Potrzebne materiały i przybory:

- patyczki po lodach lub patyczki laryngologiczne

- wstążki

- wąska szklanka

- klej na gorąco

- klej magic

- nożyczki

- pędzel

- farby, papier kolorowy, flamastry

 

Sposób wykonania- krok po kroku:

  1. Drewniane patyczki wrzuć do garnka z wrzącą wodą i gotuj przez 30 minut. Następnie wyłącz palnik i pozostaw w gorącej wodzie przez kolejne 15-20 minut.
  2. Poczekaj aż patyczki nieco wystygną a następnie włóż je do wąskiej szklanki. Podczas ich wkładania musisz je delikatnie wygiąć (niektóre patyczki mogą się złamać podczas wyginania). Weź to pod uwagę i przygotuj kilka na zapas. Pozostaw patyczki w szklance na całą noc do całkowitego wyschnięcia.
  3. Sposobów na ozdobienie bransoletki jest wiele. Pierwszy z nich to odrysowanie na papierze ozdobnym kształtu patyczka.
  4. Wytnij  z papieru narysowany wcześniej kształt.
  5. Posmaruj klejem drewniany (wygięty już) patyczek.
  6. Następnie naklej na patyczek wycięty ozdobny papier.
  7. Kolejnym sposobem jest pomalowanie farbą drewnianego patyczka. Następnie, gdy farba na patyczku wyschnie,  za pomocą flamastrów lub farb wykonaj ozdoby.
  8. Cienkopisem wewnątrz bransoletki możesz wykonać napis- będzie to coś w formie graweru. Pomysły na grawer mogą być bardzo różne. Dzięki temu możesz mieć pewność, że będzie to wyjątkowy i jedyny egzemplarz.
  9. Do każdej z bransoletek utnij po dwa kawałki wstążki dowolnego koloru.
  10. Za pomocą kleju na gorąco przyklej wstążkę od wewnętrznej strony bransoletki. Gotowe! Teraz wystarczy ją podarować bliskiej osobie.

 

Miłej zabawy

 

Image
na rękę
Image
na rękę 1
Image
na rękę 2
Image
na rękę 3
Image
na rękę 4