Z głową w chmurach - rozstrzygnięcie konkursu fotografii

Kolejna edycja konkursu fotograficznego organizowanego przez SDK „Tęcza”, skierowanego do amatorów, którzy ukończyli 16 rok życia okazał się ciekawym wyzwaniem. Tym razem autorzy zdjęć mieli za zadanie interpretację tytułu „Z głową w chmurach”.

Temat pozostawił wiele możliwości interpretacji; od dosłownego uchwycenia ciekawych obłoków sunących po niebie przez metaforyczne rozkojarzenie, czy przysłowiowe „bujanie w obłokach”. Od autora zdjęć zależała interpretacja  i podjęcie tematu. Taka też okazała się wystawa: różnorodna, kolorowa, melancholijna, z głową w chmurach…

Do konkursu przystąpiło 20 autorów ze śląska przedstawiając 52 prace. Jury przyznało nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Nagrody otrzymały:

I miejsce – Ewelina Kosma

II miejsce – Kamila Homainczyk

III miejsce – Agnieszka Zwierzchowska

Gratulujemy laureatom, opiekunom osób niepełnoletnich za motywację do podjęcia tematu oraz wszystkim, którzy zgłosili prace do konkursu dzieląc się swoją pasją i kreatywnością.  O terminie odbioru nagród laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie. W najbliższym czasie wystawa będzie dostępna online, a po ponownym otwarciu placówki, w galerii SDK „Tęcza”.

 

Image
i miejsce
Image
II miejsce
Image
III miejsce