Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego pt. ”MOJE MIASTO” o nagrodę OskArt-2018 - Opublikowano: 2018.06.13

W Spółdzielczym Domu Kultury "Tęcza" odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Moje Miasto". Konkurs skierowany był do młodzieży w wieku 13-18 lat/dzieci członków spółdzielni oraz osób pozostających z członkami we wspólnym gospodarstwie domowym/. Celem było wyłonienie najzdolniejszych, kreatywnych młodych  oskardowskich twórców, których TSM „OSKARD” otoczy opieką artystyczną.

W dniu 22 maja 2018 r.  jury powołane przez organizatora dokonało oceny prac. W skład Jury weszli: Barbara Konieczna kierownik Działu DW, Wojciech Łuka artysta-grafik, Bożena Kuczaik instruktor.

Wszystkie ocenione prace są subiektywnymi wizjami autorów. Odzwierciedlają emocje i wiedzę na temat miasta Tychy.

 

Katarzyna Gładyś -Nagroda

Autorka ukazuje Tychy w wersji historycznej co pokazuje, że młodych ludzi nawet dzisiaj interesuje dawna historia miejsca w którym żyją. Pejzaż tradycyjny w formie, którego głównym elementem jest staw i kościół Marii Magdaleny w tle . Lekkie, subtelne zestawienia kolorystyczne w trudnej technice jaką jest akwarela.

 

Jaśmina Piasecka- Wyróżnienie

Autorka tej pracy pokazuje Tychy w wersji katastroficznej, jednak z elementami nadziei, którą symbolizują wychodzące z miasta dzieci. Świadome budowanie nastroju odpowiednią gamą kolorystyczną.

 

Natalia Wojciuszkiewicz - Wyróżnienie

Praca ukazująca pozytywny, futurystyczny obraz pozytywnej przyszłości, w której tyszanie podróżują zawieszonymi w przestrzeni pojazdami. O tym pozytywnym nastawieniu świadczy kolorystyka i bardzo graficzna, syntetyczna wręcz emblematowa forma pracy.

 

Katarzyna Binkowska - Wyróżnienie

Najmocniejszą stroną tej pracy jest koncepcja. Autorka w sposób bardzo symboliczny pokazuje dwa światy. Świat wytworzony przez człowieka i świat przyrody. Na tym obrazie widzimy walkę pomiędzy nimi, którą na szczęście wygrywa natura.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy wielu dalszych sukcesów. Zapraszamy również do udziału w kolejnych konkursach
Kalendarz - wydarzenia

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 


Kultura