Pudełko ozdobne z papieru

Własnoręcznie ozdobione, kolorowe pudełko może być przydatne na zapakowanie urodzinowego prezentu lub do przechowywania różnych przedmiotów dekorując wnętrze. Przyda się również jako schowek na jesienne skarby, takie jak kasztany, czy żołędzie…

Materiały:

- kartonowe pudełko po butach

- arkusz ozdobnego papieru

- klej lub taśma dwustronna

- nożyczki

- wstążka opcjonalnie

Instrukcja:

1. Odmierzamy wielkość jaką potrzebujemy do oklejenia naszego pudełka, kładąc je na papierze i zawijając boki. Nadmiar papieru odcinamy i rozpoczynamy zabawę!

2. Dokładnie smarujemy klejem każdy bok kartonu i przyklejamy papier z przodu pudełka następnie boki, zaginamy papier po bokach i odcinamy zbędny papier.

3. Szczególną uwagę i precyzyjnie przykleić papier należy na górze pudełka, ponieważ będzie to najbardziej widoczna część. Można ją dodatkowo ozdobić wedle uznania, np. Kokardką.

4. Pozostawiamy pudełko do wyschnięcia kleju

5. Pudełko jest gotowe! Do środka można włożyć prezent i podarować. Obdarowana osoba na pewno doceni wysiłek jaki został włożony w samodzielne ozdobienie go. Można również zostawić je dla siebie i używać jako schowek na zabawki, artykuły plastyczne lub cenne przedmioty.

 

Image
pudełko 1
Image
pudełko 2
Image
pudełko 3